فیلبند کجاست – همه چیز در مورد فیلبند

فیلبند کجاست – همه چیز در مورد فیلبند

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn

فیلبند از زیباترین روستاهای است که از توابع بخش غربی شهرستان بابل در استان مازندران که در ارتفاع 2700 متری از سطح دریا واقع شده است و جز بهترین تور های طبیعت گردی است.

منظره این روستا را ابرها تشکیل داده‌اند و چشم انداز فوق‌العاده زیبا و بی‌نظیری را به وجود آورده‌اند.

تماشای این منظره می‌تواند به شما آرامش روح و روان دهد.

انرژی و نشاطی که از پس بازدید این روستا  حاصل می‌گردد، غیرقابل وصف است. تماشای طلوع و غروب آفتاب آن هم در چنین مکان جذابی، ازجمله شانس‌هایی است که نصیب هرکسی نمی‌شود.

برای همین ما نام این طبیعت بکر ایران را در بین ” بهترین نقاط طبیعت گردی که نباید از دست دهید” قرار دادیم.

آب و هوای فیلبند

آب و هوای این  روستا غیر قابل پیشبینی است و در یک روز شما می توانید بیشتر پدیده های جوی مثل باران، برف، تگرگ، رگبار و ناگهان رنگین کمان و هوای آفتابی را مشاهده کنید وجود دارد.این روستا بر بلندای ابر ها قرار دارد به نحوی که اغلب روزها ابرها همچون دریای آبی و آرام تا بی نهایت چشم نواز؛ اما زمانی که ابر و مه هم نباشد هوا کاملا صاف و آفتابی باشد می توان از آن جا به تماشای منظره های اطراف پرداخت و از تماشای آن لذت برد.

یزد به سرعین

بهترین زمان برای رفتن به تور فیلبند

بهترین زمان بازدید از روستای فیلبند، بهار و تابستان است. اوایل فصل بهار با بارش باران، تگرگ و برف در منطقه مواجه می‌شوید و اما در تابستان با نسیمی خنک و دل‌پذیر.

جاهای دیدنی فیلبند

جذاب‌ترین ویژگی روستای فیلبند، اقیانوس ابری است که روبه‌روی شما قرار دارد.

اقیانوس ابر فیلبند به قدری زیبا است که شما را مجبور می‌کند ساعت‌ها روی صخره بنشینید و ابرهایی که تا کیلومترها دورتر فرشی طبیعی بافتند را تماشا کنید.

فیلبند از چشمه های کوچک و بزرگ تشکیل شده است؛ چشمه کوچک به لار دارای املاح معدنی بسیار خوبی برای برطرف کردن دردهای کلیه می باشد.

فیلبند-1

اقامتگاه فیلبند

گردشگران در روستای فیلبند در فصل‌های بهار و تابستان تا سه الی چهار برابر ظرفیتش افزایش می‌یابد و به همین دلیل در این دو فصل پیدا کردن اقامت‌گاه کار آسانی نیست.

 در روستای فیلبند هتل و یا مهمان‌خانه وجود ندارد

ولی شما می توانید در خانه‌ها و ویلاهای روستایی که متعلق به اهالی روستا است اقامت کنید.

اگر هم قصد کمپ کردن دارید، کیسه خواب، چادر مسافرتی، خوراکی و نوشیدنی، کفش کوهنوردی، جوراب گرم، GPS، اجاق مسافرتی، بشقاب و قاشق مسافرتی، کیسه زباله و لباس گرم حتما با خودتان ببرید.

اگر می خواهید حتما در هتل اقامت داشته باشید باید به آمل یا بابل بازگردید و بازگشت شبانه از فیلبند به آن‌جا، کاری بیهوده و طاقت‌فرسا است.

آدرس

جاده هراز، 25 کیلومتری جنوب آمل به سمت شرق و به سمت سنگچال دارای فرعی است. طول جاده فرعی تا سنگچال 18 کیلومتر و فاصله پرشیب سنگچال تا فیلبند نیز حدود 12 کیلومتر

تازه های مجله گردشگری الساسیر

دانستنی ها و اطلاعات گردشگری جهان - سفر را بهتر و علمی آغاز کنید

در کاشان از کدام نقاط بازدید کنیم
کارکال کجاست؟ – همه چیز در مورد کارکال
مهمترین توصیه های بهداشتی که باید در سفر رعایت کنیم
بستن منو