تور چابهار
تور های گردشگری با الساسیر

آشنایی با چابهار

چابهار، تنها بندر اقیانوسی ایران، در بیشتر ایام سال هوایی بهاری دارد

چابهار با جمعیت ۲۰۸،۲۰۴ نفر و وسعت ۱۷۱۵۵ کیلومتر مربع در استان سیستان و بلوچستان در جنوب شرقی ایران واقع شده است. 

این شهر در کرانه دریای عمان و اقیانوس هند قرار گرفته و دسترسی ایران به آب‌های آزاد از طریق آن امکان‌پذیر است. چابهار که در بندرگاه آن امکان پهلوگیری کشتی‌های اقیانوس‌پیما وجود دارد، در یکی از نقاط استراتژیک ایران واقع شده و از لحاظ اقتصادی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است؛ زیرا این بندر تنها راه دسترسی کشورهای قسمت خشک آسیای میانه مانند افغانستان، ترکمنستان، تاجیکستان، قزاقستان و قرقیزستان به آب‌های آزاد است؛ به همین دلیل سرمایه‌گذاری‌های عظیمی در آن انجام شده است که از میان آن‌ها می‌توان به ساخت فرودگاه بین‌المللی، اسکله و راه‌آهن به سوی آسیای میانه اشاره کرد.

چابهار تا سال ۱۲۸۹ هجری قمری در تصرف اعراب مسقط بود و تمام تلاش خود را می‌کردند که این شهر در تصرف آن‌ها باقی بماند؛ اما در زمان قاجار به تصرف ایران درآمد. حکام قاجار در سال ۱۳۰۴ تلاش خود را برای تثبیت حکومت این شهر آغاز کردند؛ اما حکومت محلی سیستان تا سال ۱۳۰۷ مانع این کار می‌ش. پس از فروپاشی این حکومت، چابهار تحت تسلط حکومت مرکزی ایران قرار گرفت. در سال ۱۳۵۳ طرح جامع راه‌اندازی بندر چابهار آغاز شد و این بندر در سال ۱۳۶۲ عملا به بهره‌برداری رسید.

چابهار از شمال به شهرستان‌های ایرانشهر و نیک‌شهر از جنوب به دریای عمان از شرق به پاکستان و از غرب به استان‌های کرمان و هرمزگان ختم می‌شود و حدودا ۳۰۰ کیلومتر با دریای عمان مرز آبی دارد. در ضمن خلیج چابهار یکی از بزرگترین خلیج‌های ایران در کنار دریای عمان بوده و نزدیک‌ترین آبراه به اقیانوس هند است و سالانه گردشگرانه زیادی در تور چابهار شرکت می کنند.

تورهای چابهار

بم

تور چابهار و بم 5/5 روز

1.680.000 نفری
چابهار و بم
5/5 روز
20 تا 25 بهمن
اتوبوس
دانستنیهای مرتبط به سفر
در کاشان از کدام نقاط بازدید کنیم
کارکال کجاست؟ – همه چیز در مورد کارکال
مهمترین توصیه های بهداشتی که باید در سفر رعایت کنیم
فیلبند کجاست – همه چیز در مورد فیلبند
بستن منو