تور بوشهرگردی
تور های گردشگری با الساسیر

آشنایی با بوشهر

بوشهر از جنوبی‌ترین شهرهای کشور در همسایگی خلیج همیشه فارس است. این شهر با دو موقعیت طبیعی، کوهستانی و جلگه‌ای دارای زمستان‌هایی خنک و تابستان‌هایی گرم و مرطوب است.

 مجاورت با خلیج‌ فارس و داشتن کیلومترها ساحل موقعیت استراتژیکی با اهمیتی به بوشهر داده است. به همین دلیل از دیرباز برای احداث پایگاه دریایی و بندرگاه و تبادل فرهنگ و ثروت مورد توجه بوده است. بوشهر را به دلیل داشتن ذخایر عظیم نفت و گاز پایتخت انرژی ایران نامیده‌اند.

 در بوشهر نژادهای مختلفی نظیر نژاد آریایی، سامی، آفریقایی و ژاد وجود دارد. تنوع نژادی و نیز قومی منجر به حضور رگه‌هایی از گویش‌های متنوع در زبان مردمان این سرزمین شده است. مناسب نبودن جایگاه تولیدات دامی و کشاورزی در منطقه باعث شده است که در زمینه ی صنایع دستی پیشرفت قابل توجهی حاصل نشود. با این وجود از صنایع دستی و ماشینی بوشهر که بر اساس نیاز مردمان منطقه شکل گرفته می‌توان به مواردی نظیر گبه، گلیم، نمد بافی، حصیر بافی، دولچه و سبد، سفال گری، لنج سازی، قایق سازی، تور بافی، زنبیل بافی اشاره کرد. ره‌آورد بوشهر مسقطی، خرما، ارده، میگو و ماهی می‌باشد.

 بناها و آثار تاریخی تور بوشهرگردی  شامل مراکز عبادی، مساجد و عمارت های دیدنی می‌شود که رد پایی تاریخی از دوران باستانی، اسلامی و معاصر را در بردارد. این آثار بر جای مانده حکایت از وجود نوعی هنر پیشرفته معماری در منطقه دارد که بهترین نوع آن بافت قدیم شهر است و از مهم‌ترین جاذبه‌های بوشهر به شمار می‌آید. از جمله آثار تاریخی شهر آب انبار قوام، آرامگاه اصفهانی، امام زاده میر محمد در جزیره خارک، بقعه خواجه خضر، خانه قاضی، خرابه‌های شهر لیان، قبر ژنرال انگلیسی، قلعه هلندی‌ها، عمارت ملک، کلیسای مسیح مقدس گور دختر،  معبد خدا دریا، موزه مردم شناسی می باشد

تورهای بوشهرگردی

تور طبیعت گردی بوشهر

تور 4.5 روزه بوشهر گردی بهمن 98

880000 تومان
بوشهر
5 روزه
21 بهمن تا 25 بهمن
اتوبوس
دانستنیهای مرتبط به سفر
در کاشان از کدام نقاط بازدید کنیم
کارکال کجاست؟ – همه چیز در مورد کارکال
مهمترین توصیه های بهداشتی که باید در سفر رعایت کنیم
فیلبند کجاست – همه چیز در مورد فیلبند
بستن منو